1. بالابان
 2. طراحی سایت بیمه

طراحی سایت برای نمایندگان و کارگذاران بیمه

با آغاز قرن پانزدهم شمسی و با افزایش نیاز به ارائه خدمات فروش بیمه به صورت آنلاین، لزوم توجه به طراحی سایت بیمه و جذب مشتری در گستره جغرافیایی وسیع تر، بیش از پیش شده است. به همین دلیل به عنوان یکی از فعالان صنعت بیمه کشور یا یک نمایندگی و کارگزار باید تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب با طراحی وب سایت بیمه به کار برید. تا بتوانید خدمات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به اقشار مختلف جامعه که نیازمند خرید انواع بیمه هستند، ارائه کنید.

با توجه به اهمیت آنلاین سازی خدمات فروش بیمه در این متن تلاش شده است تا ضمن پرداختن به روش های طراحی سایت برای بیمه به سوالات متعددی در این زمینه پاسخ داده شود. شما می توانید در صورت نیاز به آشنایی با فناوری های ساخت سایت بیمه و مباحث مرتبط با طراحی سایت فروش بیمه در ادامه به پاسخ سوالات خود دست پیدا کنید.

چه کسانی نیازمند طراحی سایت بیمه هستند؟

در حال حاضر نمایندگی ها و شرکت های متعددی هستند که تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به ارائه خدمات بیمه ای به مردم و متقاضیان می پردازند. این شرکت ها و نمایندگی های آن ها (به عنوان فعالان صنعت بیمه)، مهم ترین کسانی هستند که نیاز به طراحی وب سایت بیمه برای ارائه خدمات و معرفی خود به مخاطبان دارند.

به طور خاص از بین مهم ترین شرکت ها (نمایندگی ها یا مجموعه های وابسته به آن ها که در سرتاسر کشور نیازمند خدمات طراحی سایت فروش بیمه هستند) می توان نمایندگی شرکت های زیر را نام برد:

 • شرکت بیمه ایران
 • شرکت بیمه آسیا
 • شرکت بیمه البرز
 • شرکت بیمه دانا
 • شرکت بیمه پاسارگاد
 • بیمه پارسیان
 • بیمه کارآفرین
 • بیمه ملت، تعاون، سامان و …

دلیل اهمیت طراحی سایت برای بیمه چیست؟

ساخت سایت بیمه دروازه ورود به دنیای مجازی است و اغلب شرکت های بیمه و نمایندگی های موفق در ارائه خدمات بیمه که توانسته اند رضایت مشتری های خود را جلب کنند از زیرساخت های آنلاین برای ارائه خدمات و پاسخگویی به مشتریان خود استفاده می کنند.

اگر شما هم به فکر افزایش حضور خود در فضای مجازی باشید به طور حتم طراحی سایت برای بیمه به شما کمک قابل توجهی خواهد کرد.

در این مواقع هزینه، زمان و بهترین روش برای راه اندازی سایت بیمه نیز برای شما مهم خواهد بود. به همین دلیل است که تلاش شده است در ادامه به چند سوال مهم در این زمینه پاسخ داده شود.

روش های طراحی سایت برای بیمه چیست؟

امکان طراحی سایت بیمه ای برای ارائه خدمات آنلاین با استفاده از یکی از روش های زیر و یا ترکیبی از این روش ها وجود دارد:

feed
استفاده از قالب آماده سایت بیمه مانند وردپرس
code
استفاده از زبان های برنامه نویسی و طراحی وب
integration_instructions
استفاده از ترکیبی از کدنویسی و قالب آماده

مزایا و معایب روش های طراحی وب سایت بیمه چیست؟

هر یک از روش های ذکر شده در بالا مزایا و معایب خاص خود را دارد و نمی توان توصیه خاصی را برای همه افراد داشت. برای مثال اگر چه استفاده از قالب آماده سایت بیمه یکی از ارزان ترین روش های طراحی سایت بیمه ای است، اما امکان سفارشی سازی و ارتقای وب سایت یا توجه نیاز کارفرما و توجه کامل به مباحث امنیتی با استفاده از یک قالب آماده سایت بیمه به راحتی ممکن نیست.

کم هزینه ترین و پرهزینه ترین روش طراحی سایت بیمه چیست؟

استفاده از قالب آماده سایت بیمه کم هزینه ترین روش ساخت سایت بیمه است. در عوض کد نویسی وب سایت از صفر تا صد با استفاده از زبان های برنامه نویسی هزینه بیشتری به دنبال دارد. البته توجه داشته باشید که اگر چه استفاده از قالب آماده در ابتدای کار هزینه کمتری دارد، اما هزینه سفارشی سازی (اعمال تغییرات در قالب های آماده)، به روزرسانی و پشتیبانی امنیتی از سایت حتما هزینه های زیادی در طول مسیر به کارگزاران تحمیل می کند.

زمان مورد نیاز برای طراحی سایت فروش بیمه چقدر است؟

راه اندازی سایت با نصب قالب آماده سایت بیمه مدت زمان کمی نیاز خواهد داشت و ممکن است کمتر از چند روز به طول انجامد و در عرض چند ساعت امکان نصب و راه اندازی اولیه را داشته باشد.

در این حالت شما ابتدا با خرید قالب آماده باید آن را نصب کنید. نصب اولیه قالب سایت بیمه ممکن است در عرض چند دقیقه انجام شود. اما به طور حتم لازم است تا تغییراتی در این قالب ایجاد گردد تا متناسب با نیاز شما شود. هر چه تغییراتی که باید در قالب آماده سایت بیمه اعمال شود بیشتر باشد، زمان مورد نیاز برای بهره برداری از سایت بیمه بیشتر خواهد بود.

روش دیگر کدنویسی صفر تا صد وبسایت می باشد. کدنویسی برای طراحی یک وبسایت از صفر زمان بیشتری نیاز خواهد داشت و حدود یک الی دو ماه به طول انجامد. با این وجود فناوری هایی مانند ASP.NET نقش قابل توجهی در کاهش زمان طراحی وب سایت بیمه برای کارگزاری های فعال در داخل و خارج از کشور دارند که کمک زیادی به نمایندگی ها در دسترسی به اهداف خود داشته اند.

نقش تخصص در کاهش زمان مورد نیاز برای طراحی سایت بیمه چیست؟

در ارتباط با زمان تقریبی مورد نیاز برای طراحی سایت بیمه توضیح کوتاهی داده شد. یک مولفه مهم دیگر در مدت زمان مورد نیاز برای راه اندازی سایت بیمه که در پاسخ با سوال بالا باید به آن اشاره شود تخصص و تجربه تیم ارائه کننده خدمات برنامه نویسی و طراحی، نصب یا راه اندازی وب سایت است.

آیا امکان طراحی سایت بیمه ای با وردپرس وجود دارد؟

اگر با قالب وردپرس بیمه ای آشنایی داشته باشید، می دانید که یک قالب وردپرس می تواند توسط نمایندگی ها و یا کارگزاران بیمه برای ارائه خدمات به مشتریان مورد استفاده قرار گیرد و متناسب با نیاز آن ها سفارشی سازی شود.

وردپرس یکی از ابزارهایی است که با ارائه خدمات و فراهم نمودن زیرساخت های نرم افزاری، برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک به عنوان یک پلتفرم محبوب برای راه اندازی انواع وب سایت شناخته می شود. البته وردپرس دقت کافی در محاسبه فرمول های بیمه را ندارد، اما هنوز هم توسط بسیاری از شرکت ها و بیزینس های کوچک برای ساخت سایت بیمه مورد استفاده قرار می گیرد.

اما سوال این است که آیا قالب وردپرس بهترین گزینه برای ساخت سایت بیمه است؟ یا روش های بهتری برای ارائه راه اندازی وبسایت و ارائه خدمات فروش بیمه وجود دارد؟

در ادامه در مورد فناوری های مطرح برای ساخت انواع وبسایت توضیحات بیشتری داده خواهد شد.

آشنایی با فناوری های طراحی وب سایت

زبان های برنامه نویسی، نرم افزارها و فناوری های متعددی هستند که در دنیای مجازی به عنوان زیرساخت برای ارائه خدمات توسط بیزینس ها، شرکت ها و سازمان ها یا افراد حقیقی و حقوقی مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این فناوری ها مزایای منحصر به فرد خود را دارند. شناخته شده ترین فناوری ها و زیرساخت هایی که در حال حاضر برای راه اندازی میلیون ها وبسایت در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته اند عبارت هستند از:

 • وردپرس (wordpress)
 • پی اچ پی (php)
 • آ اس پی (asp.net)

امروزه بسیاری از قالب های آماده سایت بیمه بر پایه استفاده از امکانات وردپرس طراحی و در اختیار نمایندگی ها و کارگزاران بیمه قرار می گیرند. شما هم می توانید از این قالب برای دست یافتن به اهداف خود استفاده کنید و با طراحی سایت برای بیمه خدمات خود را بر بستر آنلاین در اختیار مخاطبان قرار دهید. با این وجود وردپرس و قالب آماده سایت بیمه امکان مانور در طراحی (متناسب با نیاز مشتری و یا کارگزاران بیمه) را فراهم نخواهد کرد. اما چرا؟

آیا امکان پیاده سازی یک سایت جامع با وردپرس وجود دارد؟

در یک سایت جامع برای فروش آنلاین بیمه نیاز به محاسبه خودکار مبلغ حق بیمه خواهد بود. برای مثال برای دریافت بیمه شخص ثالث باید نوع، مدل، کاربری و سال ساخت خودرو را لحاظ نمود. علاوه بر این باید تخفیفات و سوابق دریافت خسارت از بیمه نامه قبلی را در فرمول محاسبه قیمت بیمه نامه در نظر گرفت.

در مورد بیمه تکمیلی و یا بیمه عمر نیز به همین صورت است و با توجه به تنوع طرح ها و یا ملاحظاتی که باید در محاسبه مبلغ حق بیمه در نظر گرفته شود، نیاز به برنامه نویسی در طراحی سایت خواهد بود.

وردپرس فاقد امکانات لازم به منظور محاسبه دقیق قیمت انواع بیمه نامه است و برای همین امکان طراحی سایت بیمه به صورت جامع به منظور فروش آنلاین بیمه با استفاده از این پلتفرم وجود ندارد.

وقتی یک نمایندگی از وردپرس برای طراحی وب سایت بیمه استفاده می کند، در واقع تنها امکان معرفی خود را خواهد داشت و نمی تواند از امکانات یک سایت تخصصی کدنویسی شده به عنوان نمایندگی آنلاین فروش بیمه برخوردار شود.

نمایندگی های معتبر از چه روشی برای طراحی سایت بیمه استفاده می کنند؟

اغلب شرکت های بزرگ و نمایندگی های معتبر از قالب های آماده مبتنی بر وردپرس برای ارائه خدمات خود استفاده نمی کنند و در عوض (با تکیه بر تجربه و تخصص تیم های مجرب) اقدام به ساخت سایت بیمه با فناوری های php یا asp.net می کنند.

شاید به عنوان یک نمایندگی یا کارگزار بیمه به خوبی می دانید که ارائه خدمات فروش بیمه به صورت آنلاین، نیازمند محاسبه هزینه خرید یا تمدید بیمه نامه و استفاده از فرمول های ویژه می باشد. تیم های متخصص در این حوزه که با مباحث نرم افزاری و نحوه کدنویسی این فرمول ها آشنا هستند با سرعت بیشتری امکان راه اندازی وبسایت مشتری را خواهند داشت.

به همین دلیل است که بسیاری از نمایندگی ها خواهان عقد قرارداد با شرکت های نرم افزاری و گروه هایی هستند که به طور تخصصی در حوزه راه اندازی سایت بیمه ای فعالیت می کنند.

برای ساخت سایت بیمه php بهتر است یا asp.net؟

پاسخ به این سوال سخت است و ممکن است هر فردی با توجه به تخصص، تجربه و یا مهارتی که دارد یکی از این فناوری ها را توصیه کند. وبسایت های موفق بسیار زیادی را می توان یافت که بر مبنای استفاده از پی اچ پی یا asp طراحی و راه اندازی شده اند و برای همین امکان استفاده از هر دوی این فناوری ها رواج دارد. بسیاری از متخصصان امنیت بالا و  امکان توسعه وب سایت های مبتنی بر استفاده از asp را از ویژگی های متمایز این فناوری می دانند. برای همین استفاده از این پلتفرم (که وابسته به شرکت معروف مایکروسافت است) را برای طراحی سایت بیمه ای پیشنهاد می کنند.

به طور کلی اگرچه می توان گفت: “پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی بین المللی و منبع آزاد برای کدنویسی سایت است، اما استفاده از asp برای طراحی سایت بیمه ساده تر و هوشمندانه تر است.”

با این وجود نکته مهم (که برای یک متقاضی طراحی سایت بیمه از اهمیت ویژه برخوردار است) توجه به مولفه های مهم دیگری است که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.

مهم ترین مولفه ها در طراحی سایت بیمه چیست؟

اگر قصد طراحی سایت برای بیمه را داشته باشید فاکتورهای مهمی هستند که هنگام راه اندازی و پس از طراحی سایت بیمه باید همواره به آن ها توجه شود. مهم ترین این فاکتورها عبارت هستند از:

 • سرعت و عملکرد سایت بیمه
 • مقیاس پذیری سایت
 • پشتیبانی و حل مشکلات سایت

عوامل تاثیرگذار بر سرعت و عملکرد سایت بیمه چیست؟

عوامل متعددی هستند که در کنار برنامه نویسی بهینه وبسایت در سرعت یا عملکرد یک وب سایت تاثیر خواهند داشت که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرور مورد استفاده در دیتابیس یا پایگاه داده
 • پهنای باند شبکه
 • سرعت گوشی هوشمند یا رایانه کاربر

برای همین است که برای ارتقای سرعت و عملکرد سایت، در کنار طراحی آن باید به مولفه های دیگری مانند انتخاب بهترین هاستینگ توجه کرد (به طور معمول اگر مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد تیم آی تی مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد.).

اهمیت مقیاس پذیری سایت بیمه چیست؟

امکان توسعه وب سایت متناسب با نیاز مشتری بسیار مهم است و از دیدگاه فنی ارتباط تنگاتنگی بین مقیاس پذیری و امکان توسعه یک وبسایت وجود دارد. لازم به ذکر است یکی از معایب استفاده از قالب های آماده سایت بیمه در عدم مقیاس پذیری بالای آن ها است که باعث شده است اغلب کارآفرینان و شرکت های معتبر در داخل کشور (از جمله نمایندگی های معتبر شرکت بیمه ایران، آسیا، البرز و سایر شرکت های بیمه) از زبان های برنامه نویسی مقیاس پذیر برای طراحی سایت های خود استفاده کنند.

مزایای زبان برنامه نویسی ASP چیست؟

اشاره شد که زبان asp یکی از ساده ترین و هوشمندترین زبان های برنامه نویسی است که توسط برنامه نویسان برای راه اندازی انواع وب سایت و از جمله طراحی سایت بیمه استفاده می شود.

اگر شما هم به دنبال طراحی سایت برای بیمه هستید، استفاده از خدمات تیم های برنامه نویسی متخصص برای طراحی وب سایت بیمه به طور حتم می تواند به شما کمک کند موفق به راه اندازی یک وب سایت متناسب با نیازهای خود شوید.

این فناوری بسیاری از مزایای ذکر شده در بالا و از جمله موارد زیر را داراست:

 • امنیت بالا
 • مقیاس پذیری
 • امکان سفارشی سازی
 • امکان پشتیبانی و حل کلیه مشکلات فنی سایت

اگر به دنبال دست یابی به ویژگی های مثبت ذکر شده هستید، برای بهره مندی حداکثری از این مزایا توجه داشته باشید که:

از خدمات تیم های تخصصی و برنامه نویسان مجرب که تسلط کامل بر اصول زبان asp دارند استفاده کنید.

همچنین ممکن است نیاز به هزینه بیشتری برای بهره مندی از تیم های تخصصی ارائه دهنده این خدمات داشته باشید.

آیا امکان طراحی سایت بیمه با نظر کارفرما وجود دارد؟

در قالب های آماده (که به طور معمول با استفاده از وردپرس در اختیار متقاضیان قرار می گیرد)، به طور پیش فرض تنظیمات و امکاناتی وجود دارد که در صورت نیاز کاربر لازم است تغییراتی در آن ها ایجاد شود. در این حالت طراحی سایت بیمه با نظر کارفرما انجام نمی شود و صرفا پس از راه اندازی وب سایت، امکان اعمال تغییرات محدودی را در قالب آماده خواهید داشت. اما در صورتی که برنامه نویسی و طراحی وب سایت بیمه با استفاده از زبان asp انجام شود، امکان اعمال کلیه تغییرات و تنظیمات با توجه به نظر کارفرما به طور کامل وجود دارد.

البته تاکید می شود در تنظیم قرارداد و انتخاب تیم تخصصی ارائه دهنده خدمات برنامه نویسی توجه کافی را مبذول نمایید تا امکان بهره مندی حداکثری از وب سایت برای شما و مشتریان تان فراهم شود. زیرا به طور حتم هر چه قرارداد شما تخصصی تر بوده و طراحی سایت بیمه به صورت فنی تر انجام شده باشد، در ادامه با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد.

در طراحی سایت برای بیمه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برنامه نویسان و افراد متخصص در این حوزه به خوبی می دانند که برای طراحی سایت بیمه باید به نکات متعددی توجه کرد تا بتوان بهترین وبسایت را برای مشتریان آماده نمود و امکان استفاده حداکثری از امکانات وبسایت را برای کارگزاران بیمه و مشتریان آن ها فراهم کرد.

به این منظور باید علاوه بر توجه به نمای ظاهری و کاربرپسند بودن طراحی وب سایت بیمه به امنیت و سرعت بالای آن نیز توجه کرد تا امکان جذب مخاطب و ارائه خدمات فروش آنلاین بیمه برای نمایندگی های بیمه فراهم شود. در این راستا تیم های تخصصی ارائه دهنده خدمات طراحی سایت برای بیمه باید تلاش کنند تا زمینه را برای ارائه هرچه بهتر این خدمات فراهم کنند.

پس از طراحی سایت بیمه امکان ارائه چه خدماتی وجود دارد؟

خدماتی که در حوزه صنعت بیمه در اختیار مردم ایران و سرتاسر جهان قرار می گیرد بسیار متنوع هستند و هر یک از آن ها نیز تابع قوانین خود است.

از جمله مهم ترین این خدمات عبارت هستند از:

 • خدمات بیمه شخص ثالث
 • خدمات بیمه بدنه خودرو
 • خدمات سلامت و بیمه های درمانی
 • بیمه های تکمیلی و بیمه عمر
 • بیمه آتش سوزی، بیمه مسئولیت و …

به عنوان یک نمایندگی ممکن است که شما از ارائه دهندگان یک یا چند مورد از خدمات لیست شده در بالا باشید.

در این صورت باید هنگام ثبت سفارش طراحی وب سایت بیمه تلاش کنید تا از وب سایتی با ویژگی های زیر برخوردار شوید:

سرعت بارگزاری بالا

s

امکان دسترسی سریع به خدمات بیمه ای

c

امکان محاسبه قیمت خرید بیمه نامه یا تمدید خودکار

c

امکان پرداخت امن به صورت الکترونیکی

در کنار موارد لیست شده در بالا توجه به بهینه سازی وبسایت از همان مراحل اولیه با توجه به اصول سئو و انتخاب بهترین سرور با پشتیبانی کامل وبسایت از اهمیت ویژه برخوردار است. خوشبختانه تیم های تخصصی امکان ارائه خدمات فروش بیمه به صورت آنلاین را برای کارگزاران و نمایندگی ها فراهم می کنند و شما امکان راه اندازی وبسایت با کمک آن ها را خواهید داشت.

یک سایت بیمه چه امکاناتی را به نمایندگان می دهد؟

امکاناتی که به عنوان یک نماینده با طراحی و ساخت سایت بیمه به آن دسترسی خواهید داشت بسیار گسترده می باشند. برای همین در جداول جداگانه به طور کامل برای شما لیست شده اند. اما مهم ترین امکاناتی که می توان به آن ها اشاره نمود عبارت هستند از:

credit_card

ایجاد درگاه پرداخت اختصاصی

corporate_fare

ارائه خدمات هاستینگ برای میزبانی سایت به همراه گواهینامه امنیتی

insights

بهینه سازی و ارتقای سئوی سایت بیمه

groups

ایجاد لینک به شبکه های اجتماعی

admin_panel_settings

طراحی داشبورد اختصاصی با ایجاد پنل مدیریتی حرفه ای

security

دریافت مجوز و نماد اعتماد از وزارت صمت و مجوزهای وزارت ارشاد

payment

امکان مقایسه و فروش آنلاین بیمه

subject

امکان ایجاد وبلاگ و صفحات جدید به صورت نامحدود

live_help

پشتیبانی فنی از سایت برای حداقل زمان یکسال

بالابان یکی از شرکت های فعال در این حوزه و از ارائه دهندگان خدمات طراحی وب سایت بیمه است که امکان راه اندازی سایت با توجه به نیاز کارفرما را خواهد داشت  (شما می توانید ضمن مشاوره با کارشناسان مجموعه اطلاعات جامعی در مورد نحوه تنظیم قرارداد و ارائه خدمات به متقاضیان به دست آورید. )

در ذیل چند نمونه از سایت های طراحی شده توسط تیم فنی و متخصص بالابان را مشاهده می نمایید.

آخرین نمونه کارهای وب سایت بیمه ای

نتیجه‌ای پیدا نشد.

بالابان: تیم فنی و متخصص طراحی سایت بیمه

با آغاز قرن جدید نیاز به افزایش حضور در فضای مجازی به منظور ارائه خدمات به صورت آنلاین بیشتر شده و است و برای همین بسیاری از فعالان صنعت بیمه به دنبال بهترین روش برای راه اندازی وب سایت بیمه به منظور توسعه گستره فعالیت های خود می باشند.

بالابان به عنوان یکی از مراجع تخصصی ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت بیمه با نمونه کارهای موفق مانند سامانه آیریس، سایت همراه بیمه و شفاف بیمه آماده است تا طراحی سایت برای بیمه (را با در نظر گرفتن علاقه و نیاز شما) به صورت اختصاصی انجام و در مهلت مقرر در اختیارتان قرار دهد.

پس اگر به فکر راه اندازی و ساخت سایت بیمه به صورت تخصصی هستید، به خاطر داشته باشید که این مجموعه با عقد قرارداد با نمایندگی ها و فعالان این عرصه به ارائه کلیه خدمات برنامه نویسی، راه اندازی، نصب، پشتیبانی و طراحی وب سایت بیمه با در نظر گرفتن مباحث امنیتی و اصول سئو خواهد پرداخت.

بالابان امیدوار است بتواند شما را در مسیر دست یابی به اهداف و توسعه فعالیت هایتان با طراحی سایت بیمه همراهی کند. شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با نحوه ارائه خدمات و عقد قراداد طراحی سایت برای بیمه با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نمایید تا راهنمایی بیشتری در اختیارتان قرار دهند. خوشبختانه تیم مشاوره فنی بالابان آمادگی کامل را برای ارائه هر گونه اطلاعات و پاسخ به تمام سوالات نمایندگان و کارگزاران محترم فعال در صنعت بیمه دارد.

سایت حرفه ای بیمه خود را داشته باشید.

فهرست